Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm RAL 8017 - Čokoládově hnědá

Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (7)
 • Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (7)
 • Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (9)
 • Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (8)
 • Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (11)
 • Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (13)
 • Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (10)
 • Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (6)
 • Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (5)
 • Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (7)
Doprava ZDARMA

Modulární plechová střešní krytina Zet® (v podobě taškových tabulí) se zřetelně liší od řešení, která jsou k dispozici na trhu. Řada vlastností, které jsou pro ni charakteristické, přináší značné výhody v souvislosti s… Více informací

 2 - 6 týdnů 
599
495 bez DPH
DPH:
21 %
m2
Zboží lze koupit po 212.5 m2.
Další varianty zboží
Doprava zdarma na tento produkt
Výrobce:
Blachprofil 2
Katalogové číslo:
BP2-05-02-4
Záruka:
30 let

Modulární plechová střešní krytina Zet® (v podobě taškových tabulí) se zřetelně liší od řešení, která jsou k dispozici na trhu. Řada vlastností, které jsou pro ni charakteristické, přináší značné výhody v souvislosti s volbou tohoto produktu.

Mezi hlavní výhody modulárních taškových tabulí Zet® patří:

 • vysoký prolis s protlačením typu „Z” (právně chráněné řešení), imitující vzhled tradičních keramických střešních tašek,
 • nepoužívají se šrouby na povrzích protlačení (protlačení typu „Z” funguje na principu zámku a šroubové spoje na tomto místě nejsou nutné). To řešení značně omezuje průměrnou spotřebu šroubů,
 • protlačení typu „Z”, které způsobuje vznik hlubokých stínů mezi moduly. Díky tomu krytina za všech světelných podmínek představuje jedinečnou a dynamickou formu.  Navíc jsou šrouby a vodorovné spoje mezi tabulemi méně viditelné,
 • symetrický tvar umožňuje montáž libovolným směrem, který si zvolí zhotovitel. Symetrie tabulí také umožňuje zvláštní způsob montáže, podle něhož jsou řádky jednotlivých tabulí posunuty ve vztahu k sobě navzájem,
 • modulární forma a kompaktní rozměry, umožňující používání účinných řešení v oblasti přepravy, skladování a organizace práce na stavbě,
 • speciální systém příslušenství a fixačních prvků, který doplňuje obraz dokonale vypracovaného střešního systému.

Modularita - rozměry:

Kompaktní rozměry modulárních taškových tabulí Zet® ve srovnání s klasickými ocelovými střešními krytinami přispívají k výraznému zlepšení v oblasti dopravy, montáže a nakládání s odpady.  Modulární podoba zajišťuje rychlou a efektivní montáž střešní krytiny a značně omezuje stavební náklady. 

Svislá protlačení typu „Z”

Charakteristickým rysem modulární plechové střešní krytiny Zet® je forma protlačení (toto řešení je chráněné zákonem).

U tradičních plechových tašek je protlačení nakloněné kolmo k povrchu modulu. 

U modulárních plechových tašek Zet® se využívá pokročilejší řešení: průřez povrchů dvou modulů a protlačení mezi nimi tvoří tvar písmene „Z”, a stupeň protlačení je nakloněný pod ostrým úhlem k povrchu níže ukázeného modulu.

Taková konstrukce profilu přináší řadu výhod:

 • praktičnost: rychlejší a jednodušší montáž, používání šroubů na povrchu protlačení není nutné (funkce zámku se západkou),
 • estetický vzhled: na povrzích protlačení se nepoužívají šrouby a méně šroubů na povrchu střechy. Spoje v místech styku tří tabulí jsou méně viditelná. Kromě toho protlačení  typu „Z” tvoří hluboké stíny, které maskují šrouby a vodorovné spoje mezi tabulemi a  přidávají krytině výrazný rys, který imituje tradiční keramické střešní tašky,
 • bezpečí: stékající voda obchází vodorovná spojení mezi tabulemi.
 • Během pokládání tabulí protlačení typu „Z” plní funkci zámku.  Díky tomu na povrzích protlačení nejsou nutné dodatečné šroubové spoje mezi tabulemi.
 • Má to příznivý vliv na bezpečí a rychlost montáže, jakož i na estetický vzhled krytiny (omezení počtu viditelných šroubů).

Přeprava a montáž

Modulární plechová střešní krytina Zet® je dodávaná na nevratných paletách. Pro dodání střechy nejsou vyžadovány specializované dopravní prostředky.
Jedna paleta obsahuje 264 tabule, tj. 212,5 m2 krytin

Lehké moduly umožňují také přepravu na místo pokládky (např. schodištěm), kterou může provést jedna osoba, není nutné používání komplikovaných zařízení.

Vzhledem ke konstrukci tabulí (protlačení typu „Z”), jednotlivé tabule se nesmějí vytahovat přímo z obalu zvednutím vzhůru.

Dříve než zvednete tabuli, zlehka ji potlačte několik centimetrů směrem dopředu, aby se předešlo poškození povlaku tabule, která je umístěna pod ní (podle obrázku).

Modulární plechové střešní tabule Zet® jsou symetrickým profilem, proto směr montáže je libovolný - na pravou nebo levou stranu.  Volba směru montáže může být podmíněna např. estetickými důvody.

Zachovejte vzdálenost latí 350 mm.

Správným způsobem montáže modulárních taškových tabulí Zet® je metoda tzv. „míjení“, podle které jsou řádky jednotlivých tabulí posunuty ve vztahu k sobě navzájem. Toto řešení je možné díky symetrii tabulí. Výhodou takového položení je neexistence kontaktních bodů mezi hranami čtyř tabulí. Kromě toho podélné spoje se nevyskytují na stejných místech, co zvyšuje estetický vzhled krytiny.

Povrchová úprava lesklá special HC

HERCULIT (HC) K výrobě modulárních střešních plechových tašek Zet® se používají plechy s povlakem HERCULIT®. Jedná se o tvrzený polyester s tloušťkou 35μm (RAL).
Tento povlak má vysokou odolnost vůči mechanickým poškozením všech možných druhů. Navíc se vyznačuje vysokou stálobarevností, která umožňuje zachování úplného souladu barev a struktury povlaku.

Parametry

Modul: 363 (vzdálenost latí 350) mm

Celková šířka: 1150 mm

Efektivní šířka: 1212 mm

Tloušťka plechu: 0,5 mm

Výška profilu: 50 mm

Výška prolisu: 30 mm

Počet ks na paletě: 264 (212,5 m2)

Doprava: ZDARMA

Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (9) Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (8) Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (11) Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (13) Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (10) Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (6) Plechová krytina Zet® ROOF TK matná taška 350 mm (5) Modulární plechová krytina Zet® ROOF HC lesklá SPECIAL taška 350 mm (7)